Aanvraag tijdelijke overbruggingsregeling zelfstandig ondernemers (Tozo3) in OostzaanDe maatregelen om het Corona-virus te beteugelen heeft grote economische gevolgen. Reden voor het kabinet om een uitgebreid noodpakket samen te stellen voor ondernemers. Onderdeel van dit noodpakket is de tijdelijke overbruggingsregeling zelfstandig ondernemers (Tozo)
Extra tijdelijke ondersteuning voor zelfstandigen zonder personeel (zzp’ers)Update 1-9-2020 Tozo 3Onlangs is bekend gemaakt dat het corona steunpakket wordt verlengd, zo ook de Tozo. We spreken nu over Tozo 3. Net als bij de Tozo 1 en 2 neemt de Gemeente Zaanstad de aanvraag in behandeling. Tozo 3 loopt door tot eind juni 2021. De regeling is aan te vragen tussen 1 oktober 2020 en 30 juni 2021. Wat is er gewijzigd?Bij de aanvraag voor de Tozo-3 uitkering zou per 1 oktober getoetst worden op beschikbaar geld (beperkte vermogenstoets). Door de extra maatregelen tegen het coronavirus is deze voorwaarde niet passend, vindt het kabinet. In afstemming met VNG, Divosa en verschillende gemeenten heeft het kabinet besloten om de toets op beschikbaar geld pas op 1 april 2021 in te voeren. Dit geeft voor een periode zekerheid aan zelfstandig ondernemers. Tozo 4 In de periode 1 april 2021 t/m 30 juni 2021 spreken we over Tozo 4. Begin maart 2021 wordt nader gecommuniceerd over Tozo 4. In deze vierde verlenging zou sprake zijn van een vermogenstoets. Het kabinet ziet echter af van de invoering daarvan. BedrijfskredietHet blijft ook mogelijk om een bedrijfskrediet aan te vragen. Dit kan tot maximaal EUR 10.157 euro voor Tozo 1,2 en 3 gezamenlijk.
Update 22 mei 2020 TOZO 2De Tijdelijke overbruggingsregeling zelfstandig ondernemers (Tozo) krijgt een vervolg; Tozo2! De noodregeling ook voor zelfstandig ondernemers in Oostzaan die eind mei afloopt, wordt met drie maanden verlengd tot eind augustus. Als je nu gebruik maakt van Tozo uitkering levensonderhoud kan je, als je aan de voorwaarden van de vervolgregeling voldoet je Tozo-uitkering verlengen. Ook zelfstandigen in Oostzaan die nog geen gebruik hebben gemaakt van Tozo kunnen ondersteuning aanvragen als zij aan de voorwaarden voldoen. Welke spelregels gelden er voor Tozo 2:
PartnerinkomenstoetsDe partnerinkomenstoets houdt in dat het inkomen van de partner meetelt voor het bepalen van de hoogte van de aanvullende uitkering. Bij de aanvraag verklaart je wat de hoogte van het inkomen van jezelf en je eventuele partner is in de maanden waarvoor je de uitkering aanvraagt. Als het huishoudinkomen boven het sociaal minimum komt, kun je geen aanspraak maken op Tozo 2 uitkering levensonderhoud. De aanvraag voor Tozo 2 loopt net als Tozo1 in de Gemeente Oostzaan via de Gemeente Zaanstad Vragen?Heb je vragen over je Tozo-aanvraag neem dan geen contact op met het Startersloket maar met de Gemeente Zaanstad. Zij helpen je graag verder! Gemeente Oostzaan (Tozo 1)Ook in Oostzaan kan je als zelfstandige en beroep doen op deze regeling. Hieronder in het kort nog even een aantal belangrijke kenmerken van de regeling:
Meer algemene informatie verstrekt door de Rijksoverheid lees je hier. Lees hier wanneer kom je in aanmerking voor deze versoepelde regeling? Wat heb je nodig om de aanvraag te kunnen indienen?Houd er rekening mee dat je bij het invullen van de aanvraag de volgende gegevens nodig hebt:
Aanvraag tijdelijke overbruggingsregeling zelfstandig ondernemers (Tozo) in OostzaanAls inwoner van Oostzaan kan je op de website van Zaanstad terecht voor de aanvraag van deze regeling. Klik op button onderaan deze pagina voor meer informatie en het starten van je aanvraag. Wil je direct met je DigID inloggen in het aanvraag portaal klik dan hier Vragen over jouw Tozo-aanvraagHeb jij reeds een aanvraag ingediend via de Gemeente Zaanstad en heb je vragen over bijvoorbeeld de toekenning, de uitbetaling of wil je jouw aanvraag wijzigen? Neem dan geen contact op met het Startersloket maar met de Gemeente Zaanstad. Dossier: CoronavirusKlik hier om ons dossier over het coronavirus te lezen. Zo ben je altijd op de hoogte van het laatste nieuws. |
agendaData ophalen ...
NieuwsKabinet verhoogt coronavergoeding vaste lasten bedrijfslevenHet kabinet verhoogt de maximumbedragen voor de Tegemoetkoming Vaste Lasten, een regeling die in het leven is geroepen vanwege de coronacrisis. De bedragen waren in januari al omhoog gegaan en demissionair minister Van 't Wout en staatssecretaris Keijzer maken daar nu 550.000 euro per kwartaal van voor het midden- en kleinbedrijf (was 330.000 euro) en 600.000 euro voor grote bedrijven (was 400.000 euro). De maatregel geldt voor de eerste twee kwartalen van dit jaar. ![]() Aanvraag Tegemoetkoming Vaste Lasten (TVL) eerste kwartaal 2021 van startMkb-ondernemers die in het eerste kwartaal van 2021 geraakt worden door de maatregelen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan kunnen vanaf vandaag 15 februari 12:00 uur een aanvraag doen voor de Tegemoetkoming Vaste Lasten (TVL Q1 2021). De regeling staat open voor alle sectoren. ![]() KennisbankKennisbank |